Information
Board Game
Name
Mare Nostrum: Imperia
Version Nickname
Polish first edition
Alternate Names
Version Publisher
Version Artist
Year Published
2015
Product Code
 
Dimensions
Medium Square (e.g. Ticket to Ride)
Weight
 
Languages
Polish
Release Date
Nov 2015
Release Comment
 
Release Status
Unreleased
Pre-order Type
Kickstarter
Pre-order URL
 
Pre-order Start Date
 
Pre-order End Date
 
 Corrections
 Clone
 Customize View
xml RSS Feed 
Facebook Twitter Delicious Google
ObjectID: 275230
Description Edit | History

Starożytni Rzymianie nazywali Morze Śródziemne „mare nostrum”. W języku łacińskim oznacza to po prostu „nasze morze”. Czy i tobie będzie dane tak o nim powiedzieć?

Mare Nostrum: Imperia to nowa odsłona legendarnej gry planszowej „Mare Nostrum”, która biła rekordy popularności od czasu swojej premiery w 2003 roku. W nowej edycji wprowadzono zmiany, tak by wyjść na przeciw opiniom graczy. Poprawione zostały zasady, żetony i plansza, a gra zawiera wiele nowych komponentów oraz dodatkowe warunki zwycięstwa. Dzięki tym zmianom gra Mare Nostrum: Imperia spodoba się zarówno planszowym weteranom, jak i graczom, którzy dopiero od niedawna bawią się tym wspaniałym hobby.

Mare Nostrum: Imperia to strategiczna gra planszowa, w której prowadzisz starożytną cywilizację, by zdominować antyczny świat. Zdobędziesz potęgę i chwałę poprzez poszerzanie granic swojego państwa, rozwój handlu oraz budowę miast, rynków i świątyń. Pozyskasz dla swej sprawy mitycznych bohaterów oraz zbudujesz cuda starożytnego świata, tak by przyćmić swoich sąsiadów. Tylko miej na nich baczenie, gdy zaczną pożądać twoich bogactw…

Zostań Cezarem Rzymu i poprowadź jego potężne legiony! Wciel się w Peryklesa, wybitnego greckiego męża stanu i oratora, albo wkrocz na scenę jako Hannibal z Kartaginy, której potęga handlowa nie miała sobie równych. Chyba, że wolisz, tak jak król Hammurabi z Babilonu, stać się twórcą sławnego Kodeksu Praw, bądź – jak Kleopatra z Egiptu – opleść antyczny świat siecią swoich spisków… Na początku rozgrywki każde imperium rozciąga się na trzy prowincje i dysponuje podobnym, ale różnorodnym potencjałem. To od ciebie będzie zależało, jakie strategie rozwoju i osiągnięcia zwycięstwa wybierze twoja cywilizacja:

rozwój handlu i budowa cudów antycznego świata,
rozwój kultury i budowa Wielkiej Piramidy,
stworzenie militarnej potęgi i podbój innych prowincji i imperiów,
ogłoszenie politycznej dominacji poprzez zdobycie tytułów Przywódcy Handlowego, Kulturowego oraz Militarnego.

Gra Mare Nostrum: Imperia zostanie wydana w polskiej edycji dzięki międzynarodowej koprodukcji, organizowanej w aż sześciu językach. Produkcja gry zostanie poprzedzona kampanią crowdfundingową realizowaną na portalu Kickstarter, która rozpocznie się 22 maja 2015 r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia wydania polskiej edycji tej wyjątkowej gry!

(From the publisher's website)

Front Page | Welcome | Contact | Privacy Policy | Terms of Service | Advertise | Support BGG | Feeds RSS
Geekdo, BoardGameGeek, the Geekdo logo, and the BoardGameGeek logo are trademarks of BoardGameGeek, LLC.