Information
Board Game: Broomsticks and Backflips
Board Game
Name
Dom Czarownic
Version Nickname
Polish edition
Alternate Names
Version Publisher
Year Published
 
Product Code
103837
Dimensions
10.63 x 10.63 x 2.17 inches
Weight
1.76 pounds
Languages
Polish
Release Date
 
Release Comment
 
Release Status
Released
Pre-order Type
 
Pre-order URL
 
Pre-order Start Date
 
Pre-order End Date
 
 Corrections
 Clone
 Customize View
xml RSS Feed 
Facebook Twitter Delicious Google
ObjectID: 293613
Description Edit | History

W oddali, na skalistym wzgórzu znajduje się dom czarownic. Wszyscy są podekscytowani. Mała czarownica wskazuje na coś w powietrzu ręką. "Widzicie czarodziejską kulę tam u góry? Naprzód, ścigajmy się!" "Och, tak! Kto jako pierwszy znajdzie się przy czarodziejskiej kuli, ten wygrywa!" "Hmm... ale na miotle będzie o wiele szybciej!"

Małym czarownicom i czarodziejom nie wolno latać na miotle bez nadzoru dorosłych czarownic. Nie bacząc na zakaz małe rozrabiaki próbują latać na miotle w tajemnicy przed dorosłymi. W końcu, cóż to za wielka sztuka? A jednak! Czasami dzieje się tak, że miotła nie chce wykonywać poleceń
i nie zabiera ze sobą nikogo! Tajemnica: pionki do gry są dwustronne, ale tylko jedna strona jest przez miotłę przyciągana. Zatem tylko wtedy, gdy pionek leży właściwą stroną do góry można lecieć na miotle!

Pierwszy gracz rzuca kostką do gry. Wypadła liczba? Gracz przesuwa do przodu swojego pionka
o wyrzuconą liczbę oczek. Wypadła miotła? Gracz bierze miotłę czarownicy i trzyma ją bezpośrednio nad swoim pionkiem do gry. Jeżeli pionek do gry zostanie przez miotłę przyciągnięty, wtedy gracz może od razu przesunąć swojego pionka na następne pole oznaczone miotłą. Gdy miotła nie przyciąga pionka, to pionek zostaje na swoim miejscu - nie wykonuje ruchu. Kostka do gry pokazuje liczbę i symbol obracania? W takim wypadku gracz przesuwa swój pionek do przodu o wskazaną na kostce liczbę pól. Oprócz tego przed albo po wykonaniu ruchu, musi obrócić swój pionek albo pionek któregoś z przeciwników na drugą stronę. Gracz, który pierwszy dotrze swoim pionkiem do celu zostaje zwycięzcą wyścigu czarownic.