Recommend

Thumb up
 Hide
13 Posts

Slovenia» Forums » General

Subject: Ameritrash - s rss

Your Tags: Add tags
Popular Tags: [View All]
Burek Blabla
msg tools
mb
Jou!

Če je kdo zainterisiran, bi lahko v juliju organizirali kak ameritrash game night/day. Vem, da smo enkrat to že probali, pa je nekako vse skupaj padlo v vodo. Lokacija po želji, magari v Dobri Potezi v Ljubljani (žal pa ne vem, kaka so pravila glede tega, če prineseš svojo igro in če si kakorkoli časovno omejen za mizo). Igre, ki jih imam jaz in mi pravila ne delajo težav, prav tako jih z veseljem razložim vsem prisotnim:

Star wars - Imperial assault (FFG) (2-5 igralcev)
Descent: Journeys in the dark - second edition (FFG) (2-5 igralcev)
Twilight imperium 3d edition (FFG) (3-8 igralcev)
Runewars - revised edition (FFG) (2-4 igralcev, lahko 5)

Samo za 2 igralca:

War of the ring - second edition (Ares games)
The battle of five armies (Ares games)
Star Wars - Rebellion (FFG)
Battlelore 2nd edittion (FFG)

Predlagajte spodaj še kako igro, če jo imate!

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Samo Oleami
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Jaz imam čas in bi bil za. (ampak ne toliko za baročni del ameritrash spektra).

Od navedenega (burektim) bi me zanimal
- WotR (2nd ed).

Od iger v Dobri Potezi (ne znam pravil)
(igranje njihovih iger je 2 eur na dan na osebo na nedoločeno število iger. Če prineseš svojo igro, si pa toliko faca, da naročiš pijačo.)
- Fury of Dracula 3rd ed.
- Blood Rage

moja AT krama (znam pravila) Android, Arkham Horror, Betrayal at house on the hill, Chaos in the old world, Claustrophobia (za 2), Cosmic Encounter, Wiz War

moja AT in sorodna krama (en teden vnaprej povedat za pogledat pravila)
Evolution Climate (sicer euro, mogoče hybrid), Greenland (za 3, kao wargame brez vojne), Maria (wargame, za 3), Mission red planet (sicer euro, area majority), Pax Porifiriana in Pax Pamir (kao wargame brez vojne), Sekigahara (wargame, za 2), Stonghold (wargame/euro/?, za 2), Theseus in Day & Night (oboje za 2, euro s nekaj konfrontacije)

Po moje je kul ideja narediti dogodek na meetupu in se potem tam razvija debata o konkretnih datumih in igrah.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Damjan Makuc
Slovenia
Idrija
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Burektim wrote:
Jou!

Star wars - Imperial assault (FFG) (2-5 igralcev)
Descent: Journeys in the dark - second edition (FFG) (2-5 igralcev)
Twilight imperium 3d edition (FFG) (3-8 igralcev)
Runewars - revised edition (FFG) (2-4 igralcev, lahko 5)

Samo za 2 igralca:

War of the ring - second edition (Ares games)
The battle of five armies (Ares games)
Star Wars - Rebellion (FFG)
Battlelore 2nd edittion (FFG)

Predlagajte spodaj še kako igro, če jo imate!
Jaz sem načeloma za vse omenjene igre. Ker sta prvi dve kampanjski, TIe in Runewars pa daljši, bi jih sicer pustil za malce kasneje in bi raje začel z ostalimi štirimi. LOTR iger še nisem igral, SW Rebellion in Battlelore pa znam.

sgosaric wrote:

- Fury of Dracula 3rd ed.
- Blood Rage
To dvoje imam, z veseljem odigram in lahko tudi razložim.

sgosaric wrote:

Arkham Horror, Betrayal at house on the hill, Chaos in the old world, Claustrophobia (za 2), Cosmic Encounter, Wiz War
Bi se dalo tudi za kaj od tega zmenit, mogoče sem manj zainteresiran za ostale Samotove predloge, ampak še kaj bi šlo (Evolution, Stronghold).

sgosaric wrote:

Po moje je kul ideja narediti dogodek na meetupu in se potem tam razvija debata o konkretnih datumih in igrah.

To se mi zdi najboljša ideja, tu na forumu se nam zaenkrat ni uspelo še nič zmenit.

Samo vem da je na Meetup, tudi njegov kontakt imam. Tim, če se še vsaj ti javiš, se vsaj v 3 kaj zmenimo.

Še nekaj dodatnih predlogov:
Cyclades
Forbidden Stars
Memoir 44 (za 2)
Neuroshima Hex (za 2)
Small World
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Samo Oleami
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Se opravičujem - Tim - prejšnji teden nisem imel časa, zdaj pa se lahko kaj zmenimo.

P.S. Damjan: Ja Cyclades (osnovna igra), Ja Neuroshima, Ja Small World, Zelo ja NEXUS OPS

In ja, eto, nabavil ovitke za Evolution, jih bom danes, err, nataknil.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Damjan Makuc
Slovenia
Idrija
flag msg tools
mbmbmbmbmb
sgosaric wrote:
[i]P.S. Damjan: Ja Cyclades (osnovna igra), Ja Neuroshima, Ja Small World, Zelo ja NEXUS OPS

Mi smo zdaj kar nekajkrat prakticirali Cyclades + Hades brez herojev. Se mi zdi, da Hades vseeno doda nekaj več dinamike, heroji pa zaenkrat držimo ob strani, da ni preveč navlake in ne upočasnujejo igre

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Samo Oleami
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
alkemist wrote:
Mi smo zdaj kar nekajkrat prakticirali Cyclades + Hades brez herojev. Se mi zdi, da Hades vseeno doda nekaj več dinamike, heroji pa zaenkrat držimo ob strani, da ni preveč navlake in ne upočasnujejo igre
Če probamo prej "vanilija" Cyclades lahko potem tudi eno tako.

(meni se sicer zdi, da naredi igro bolj monotono, ampak ja heroji jo definitivno upočasnijo)

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Burek Blabla
msg tools
mb
Jaz sem za vse zgornje predloge

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Samo Oleami
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Kak ste kaj ta teden? Naslednji?

Čez vikende so zdaj igre v dobri potezi džaba (brez razlage).
To soboto imam delavnico za mulce tam do 16ih recimo (in sem potem tam).

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Damjan Makuc
Slovenia
Idrija
flag msg tools
mbmbmbmbmb
sgosaric wrote:
Kak ste kaj ta teden? Naslednji?

Čez vikende so zdaj igre v dobri potezi džaba (brez razlage).
To soboto imam delavnico za mulce tam do 16ih recimo (in sem potem tam).

V soboto ne morem, lahko pa naslednji teden eno popoldne, recimo od 17h dalje v DP.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Samo Oleami
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
alkemist wrote:
V soboto ne morem, lahko pa naslednji teden eno popoldne, recimo od 17h dalje v DP.
V torek imam do 16ih tam delavnico, pa recimo da si vzamem break za malico do17ih, bi bilo idealno.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Damjan Makuc
Slovenia
Idrija
flag msg tools
mbmbmbmbmb
sgosaric wrote:
V torek imam do 16ih tam delavnico, pa recimo da si vzamem break za malico do17ih, bi bilo idealno.

Lahko. Na meetup si že objavil?

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Damjan Makuc
Slovenia
Idrija
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Samo je objavil dogodek na Meetup-u, je pa nekoliko skrit na seznamu "Suggested".

Prvi termin je torek 29.8. ob 17h. Interesenti se lahko javite tu ali pa na meetupu, da vidimo če se nas kaj zbere.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
alkemist wrote:
Samo je objavil dogodek na Meetup-u, je pa nekoliko skrit na seznamu "Suggested".

Prvi termin je torek 29.8. ob 17h. Interesenti se lahko javite tu ali pa na meetupu, da vidimo če se nas kaj zbere.

Js bom v torek od nekje 16:30 dalje v Potezi pa bi načeloma igral, bom pa po potrebi tudi razložil kako igro, če to nikogar ne moti me lahko računate zraven :-)

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls