Recommend
1 
 Thumb up
 Hide
3 Posts

BoardGameGeek» Forums » Game Groups » Europe » Poland

Subject: [Dzień doGRY!] Analiza BGG - sierpień 2017 rss

Your Tags: Add tags
Popular Tags: [View All]
Grzegorz Gocel
Poland
flag msg tools
mbmbmb
Dzień doGRY . Zagapiłem się i zapomniałem napisać, że również w tym miesiącu analizowaliśmy to, co działo się ostatnio na BGG. Na YT znajdziecie naszą analizę sierpniowych statystyk z BGG. Ponownie staraliśmy się tam odpowiedzieć na pytania o to, jakie gry zrobiły najwięcej zamieszania w top 1000 rankingu, w jakie gry najchętniej grano w Polsce i na świecie, oraz które gry zanotowały najwyższą średnią ocen w tym miesiącu. Od tego miesiąca przyglądamy się również polskim wydawnictwom oraz ich wpływowi na sprowadzenie do naszego kraju gier z top 1000 rankingu BGG. Miłego oglądania!

Zachęcam też do udziału w naszej zabawie w ligę typerów, tj. typowania, które gry debiutujące w tym miesiącu w top 1000 mają szansę wbić się w ciągu najbliższych 6 miesięcy do top 100.

Dodatkowo zachęcam do polubienia naszego profilu na FB. Dzięki temu będziecie na bieżąco informowani o artykułach z ciekawostkami z BGG, które postaram się regularnie publikować. W lipcu pojawiły się:
- Ciekawostki BGG – najbardziej złożone dobre gry
- Ciekawostki BGG – wydawcy z największą ilością gier w top 1000
- Ciekawostki BGG – gry na półkach polskich graczy
- Ciekawostki BGG – gorące gry sierpnia 2017

Jeżeli macie pomysły na ciekawe zestawienia, dajcie znać - chętnie się zmierzę z nowymi tematami .
2 
 Thumb up
10.00
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Piotr Buchali
Poland
Szczecin
zachodniopomorskie
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
The 7th Continent 357 ---> 156 a zapewne top 10 w niedalekiej przyszłości
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Grzegorz Gocel
Poland
flag msg tools
mbmbmb
Arakir wrote:
The 7th Continent 357 ---> 156 a zapewne top 10 w niedalekiej przyszłości

Tak, to prawdziwa torpeda, jeśli chodzi o zyskiwanie zasięgu i zachwytu graczy. Słyszałem już porównania pod tym względem do Gloomhaven (co jest całkiem zrozumiałe, bo obie gry są skierowane do tej samej grupy graczy), jednak 7th Continent ma zdecydowanie mniejszą dynamikę. Porównałem tempo przedzierania się przez top 1000 dla obu gier i np. po pierwszych 20 dniach w top 1000, G był na miejscu 74., podczas gdy 7C - na 220. Teraz mamy 27. dzień - w analogicznym okresie przebywania w top 1000, G był już na miejscu 37.

Przy okazji - zachęcam do udziału w naszej zabawie w typowanie . Głosy zbieramy tylko w komentarzach pod filmem na YT (żebym był w stanie to w miarę sensownie ogarniać i nie zgubił żadnego głosu). Pozdrawiam!

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Front Page | Welcome | Contact | Privacy Policy | Terms of Service | Advertise | Support BGG | Feeds RSS
Geekdo, BoardGameGeek, the Geekdo logo, and the BoardGameGeek logo are trademarks of BoardGameGeek, LLC.