Recommend
1 
 Thumb up
 Hide
1 Posts

Talos: the Arena» Forums » Reviews

Subject: Review from "Теорія гри" rss

Your Tags: Add tags
Popular Tags: [View All]
Anton Kudin
Ukraine
flag msg tools
designer
Світ, в якому ти жив, зазнав жахливої катастрофи. Все навкруги в руїнах, купа людей загинуло, навколо вештаються якісь монстри. Але ти вижив, зібрав ще купку послідовників і відправився у місце, що колись було столицею. Гамселиш по дорозі усіх підряд, звільняєш залишки міста від потойбічних потвор та сідаєш собі на трон перепочити. І тут до тебе звертається якийсь чувак з пантеону і каже, шо ти не один такий модний. Шо столицю від недругів звільняли до тебе, і скоріш за все зроблять те саме і після тебе. Ну, а тебе обрано. Так що нема чого відпочивати на троні, треба йти на арену, де вже зібралися усі герої світу. А взагалі у нас тут, в пантеоні, відкрита вакансія, бо кінець світу, всі діла. Переможеш на арені, вважай – місце твоє.

От десь так Антон Кудін, автор гри «Талос Арена», починає знайомити новачків з правилами. У нього виходить цікавіше і зрозуміліше. І це дуже круто, бо у гри є величезний продуманий світ зі своїми персонажами, визначними подіями, містами, мешканцями, віруваннями. Люблю таке.

Далі сама гра. Я провів декілька партій за спрощеними правилами. Потім за повними. Хочу сказати, якщо у вас вже є досвід у колодобудівництві, то пропускайте той початковий рівень. Правила пояснювати практично однаково, зате повна версія значно цікавіша.

Як воно все виглядає? На руках є купа персонажів. У них є атака, захист та сила (така плюшка, котру потрібно активувати за спеціальними правилами, ще й не безкоштовна). Також кожен з цих чувачків має клас та расу. Від класу залежить, хто з ким може битися, а у кожної раси є власна унікальна властивість, яку можна активувати (теж не задарма). Для активації потрібно кинути на карту жетон сили чи раси (можна і того і іншого). Жетони раси відновлюються що ходу, а от за жетонами сили потрібно буде відряджати експедиції.

Фішка гри в останньому ході. Адже саме тоді вирішуватимуться долі усіх гравців. Отже, доки не закінчилася колода, учасникам потрібно набрати в руці якнайкращу комбінацію карт. Повірте мені, це зовсім не просто. Бо чим краще ти граєш, тим більше карт будеш отримувати на руку. Проте потрібно якось балансувати між тим, щоб не отримати по зубам в середині партії і не зкинути усі найкрутіші карти у спробі відбитися від злісних опонентів. Коротше, кожен хід потрібно робити складний вибір між тим, чи розіграти карту зараз, чи притримати її на фінал. Ну а ще, вся гра побудована на комбах. І знову: люблю таке.

Тепер про компоненти. До речі, це дуже важливий пункт, адже гра від українського автора, українською мовою і надрукована в Україні. Отже карти. Картон як в Бєрсєрка. Не Меджік, але і не папір туалетний. Вирубка чудова, жодних недоліків не побачив. Арти… ніякі. Не зачепило від слова зовсім. Коли грав, дивився лиш на рамки (клас персонажа), позначки і текст. Не можу пригадати жодної ілюстрації, що б мені сподобалася або хоча б не сподобалася. А тепер текст. Те, на що я зазвичай звертаю велику увагу. Тут є за що похвалити. Сили на картах прописані однозначно і зрозуміло. Підказки мають всю необхідну інформацію, проте вже наприкінці другої партії я запам’ятав усе що треба. Правила написані чітко і зрозуміло. У мене є деякі зауваження щодо стилістики, але на справді то вже дрібниці. Із мінусів – буклет на 20 сторінок. Я розумію, що там все розписано як для дітей, купа малюночків, пояснень і прикладів. Але 20 сторінок, Карл! З урахуванням, що правила можна розказати хвилин за 10. Можливо якийсь флаєр з описанням першої пробної партії міг би суттєво знизити поріг входження.

Замість висновків напишу наступне. Ми недавно зіграли дві партії поспіль. Я жодного разу не подивився на годинника, жодного разу не відволікся і без вагань погодився би на третю. Мені справді було дуже цікаво. А це найважливіше для будь-якої гри.

Спеціально для вас майже увійшов до пантеону богів Талосу Михайло Клейменов

Взято з: https://www.facebook.com/boardgametheory
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Front Page | Welcome | Contact | Privacy Policy | Terms of Service | Advertise | Support BGG | Feeds RSS
Geekdo, BoardGameGeek, the Geekdo logo, and the BoardGameGeek logo are trademarks of BoardGameGeek, LLC.