Recommend
3 
 Thumb up
 Hide
28 Posts
1 , 2  Next »   | 

Slovenia» Forums » General

Subject: 7. slovenski math trade rss

Your Tags: Add tags
Popular Tags: [View All]
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Dobrodošli v sedmem slovenskem math trade-u!

Trade je narejen v povezavi z dogodkom na mednarodni dan namiznih iger, ki bo tokrat potekal 1. junija 2019 v boardgame caffe-ju Dobra Poteza.

Tudi tokrat bomo za trade uporabili spletno stran Abecorn. Trade je že objavljen pod imenom 7. slovenski math trade.

Za podatke o dogodku ob mednarodnem dnevu namiznih iger pa spremljajte Facebook strani Dobre Poteze in društva Igrolog.

Ta tema služi za kakršna koli vprašanja, komentarje in diskusijo o trade-u.

Organizatorja izmenjave sta društvo Igrolog in Dobra Poteza.

Hvala za vašo pozornost in veselo menjavanje!
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Odkar sem nazadnje organiziral trade preko Abecorn so stran malo spreminjali, tko da sem sedaj naredil še en kratke video, kako sodelovati v trade-u:

5 
 Thumb up
10.00
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Aljoša Vizovišek
Slovenia
Žalec
Savinjska
flag msg tools
mbmbmb
Ali obstaja možnost spreminjanja vnosa? Vnesel sem eno igro bolj napol, z namenom, da pozneje spremenim opis, zdaj pa nikjer ne najdem te opcije, še zbrisati je ne morem?

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Robert Zorko
Slovenia
flag msg tools
mbmbmbmbmb
skywide wrote:
Ali obstaja možnost spreminjanja vnosa? Vnesel sem eno igro bolj napol, z namenom, da pozneje spremenim opis, zdaj pa nikjer ne najdem te opcije, še zbrisati je ne morem?

Ko si logiran je tam v uni vrstici kjer je tudi opcija "Browse" pa "Add items" čisto na desni tudi "Edit items"
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Samo spomnem, da poteka math trade še dobra dva dni - do srede zvečer. Trenutno nas sodeluje že 26, gor je že 138 iger :-)

Tisti, ki ste dodajali igre, ne pozabit pred sredo zvečer odkljukat, kaj si želite in katere svoje igre ste pripravljeni zamenjati za druge! Za morebitna vprašanja smo na voljo.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mr. Goodwrong
Slovenia
flag msg tools
No ravno nekaj glede tega sem hotel vprašati. Ko gledam te vnose je pri vsakem Users wanting (0), kar se mi ne zdi ravno logično. A bomo realistično številko videli šele po tem ko bo math trade zaključen?

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
mrgoodwrong wrote:
No ravno nekaj glede tega sem hotel vprašati. Ko gledam te vnose je pri vsakem Users wanting (0), kar se mi ne zdi ravno logično. A bomo realistično številko videli šele po tem ko bo math trade zaključen?

Kolikor razumem je to za primer trajnih trade-ov, kar naš ni. Po zaključenem našem trade-u se bo na Abecorn objavil seznam vseh izvedenih menjav. Nekako s stilu 'Mr. Goodwrong' gives XY to 'Jure' in podobno - pol se pa pač vsak zase zmeni, kje in kako bi izvedel menjavo. Ker so menjave ciklične je to to, ker če bi se kdo premislil bi s tem podrl celo verigo...

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Tadej Vengust
Slovenia
Bistrica pri Tržiču
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
psicek wrote:
mrgoodwrong wrote:

Kolikor razumem je to za primer trajnih trade-ov, kar naš ni. Po zaključenem našem trade-u se bo na Abecorn objavil seznam vseh izvedenih menjav. Nekako s stilu 'Mr. Goodwrong' gives XY to 'Jure' in podobno - pol se pa pač vsak zase zmeni, kje in kako bi izvedel menjavo. Ker so menjave ciklične je to to, ker če bi se kdo premislil bi s tem podrl celo verigo...

Ampak to je letos prvič tako. Pretekla leta je zgoraj omenjena stvar delovala. Spomnim se da je pri vsaki igri zraven po določenem času (verjetno se je moralo sinhronizirati) zraven pisalo Users wanting (x)

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mr. Goodwrong
Slovenia
flag msg tools
Ja, meni se tudi zdi da je bilo tako. Problem je samo to, da če pogledam svoje igre je pri vsaki nula in če je to realistično, bi potem še dal kaj denarja v math trade. Upam pa da ni, in da se bo vseeno dalo zamenjati kaj iger

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
tadej1986 wrote:
psicek wrote:
mrgoodwrong wrote:

Ampak to je letos prvič tako. Pretekla leta je zgoraj omenjena stvar delovala. Spomnim se da je pri vsaki igri zraven po določenem času (verjetno se je moralo sinhronizirati) zraven pisalo Users wanting (x)

Hm, pol pa ne vem, nisem doslej opazil. Zdle sem na telefonu in tega users wanting sploh ne vidim nikjer...

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Tadej Vengust
Slovenia
Bistrica pri Tržiču
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
psicek wrote:
tadej1986 wrote:
psicek wrote:
mrgoodwrong wrote:

Hm, pol pa ne vem, nisem doslej opazil. Zdle sem na telefonu in tega users wanting sploh ne vidim nikjer...

Včasih je bila lista, sedaj je treba pa kliknt na igro, potem se pa vidi. Tam ko tudi igro dodaš na seznam

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Tadej Vengust
Slovenia
Bistrica pri Tržiču
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Jure,ali Abecorn automatsko zažene logaritm ko se čas izteče

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
tadej1986 wrote:
Jure,ali Abecorn automatsko zažene logaritm ko se čas izteče

Avtomatsko zažene (vsaj tako imam v spominu - zdle grem proti domu pa bom preveril).

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Q

Kranj
msg tools
Sem hotel se it enkrat cez ves trade in sem bil presenecen da je ze bil zakljucen ceprov je ura sele 23.13

lpq

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
kju111 wrote:
Sem hotel se it enkrat cez ves trade in sem bil presenecen da je ze bil zakljucen ceprov je ura sele 23.13

lpq

Je tudi mene presenetilo - nisem čisto prepričan, zakaj je stran že zagnala, možno, da je kje kakšna finta s časovnim pasom... Zdej čakam, da vidim, kako gre čez.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
kju111 wrote:

lpq

Če si slučajno še tu - našel napako, nekaj je bilo narobe nastavljeno. Sem popravil, zdle bo še do 23:45 on-line, pol se pa zapre in zažene.

Se opravičujem za nevšečnost, čisto moj zaj*b.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Evo, trade zaključen, tokrat je bilo res veliko menjav. Če greste na trade se spodaj navedejo vse menjave, kliknete lahko drop-down meni 'All Items' in izberete 'Receiving' in 'Giving' da hitro preverite, kaj dobite oz. predate.

Za kakršna koli vprašanja ali pomoč pa sem na voljo... no, bom jutri, ko se naspim ;-)

Sicer pa hvala vsem za sodelovanje, upam, da boste zadovoljni z igrami oz. menjavami!
5 
 Thumb up
2.00
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Tadej Vengust
Slovenia
Bistrica pri Tržiču
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Jure hvala za organizacijo trada.
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jaka Svegelj
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Se pridružujem zahvali.

Ker je zane to prvi math trade pa me zanima kako v bistvu vsa stvar poteka. Pač prineseš igro s seboj in jo daš tisti osebi s katero je trade izveden ali je kakšen trade supervisor ki jemlje vse igre in jih prerazporeja?
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Tadej Vengust
Slovenia
Bistrica pri Tržiču
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
jake the mess wrote:
Se pridružujem zahvali.

Ker je zane to prvi math trade pa me zanima kako v bistvu vsa stvar poteka. Pač prineseš igro s seboj in jo daš tisti osebi s katero je trade izveden ali je kakšen trade supervisor ki jemlje vse igre in jih prerazporeja?

Vse poteka, kot si opisal. Kontaktiras osebo ki ji das igro, in se dogovorita za predajo. Jaz sem mojo danes že dobil recimo.
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Mogoče dodam samo to, da se lahko kontaktirate preko Abecorn (tista sporočila zgoraj desno - po privzetem je nastavljeno, da dobiš mail, ko ti nekdo kaj napiše tam), preko BGG (večina ljudi vidim, da imajo enake ali podobne nick-e ali pa kaj tretjega, recimo FB.

Kar veliko (če ne kar večino) ljudi, ki so sodelovali, sicer poznam (vsaj na videz), tko da če prideš na TTD v Potezo lahko tudi mene poiščeš pa probam pomagat, ampak v vsakem primeru probaj prej stopit v kontakt neposredno s tistimi, ki ti dajo oz. prejmejo igre.

1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Tadej Vengust
Slovenia
Bistrica pri Tržiču
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Ali še komu ne deluje dostop do trada, ali samo meni?

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
tadej1986 wrote:

Meni deluje - po mojem nisi prijavljen not, vsake toliko poteče njihov cookie. Sicer pa komot pošljem PDF rezultatov, če rabiš.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Tadej Vengust
Slovenia
Bistrica pri Tržiču
Slovenia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
psicek wrote:
tadej1986 wrote:

Meni deluje - po mojem nisi prijavljen not, vsake toliko poteče njihov cookie. Sicer pa komot pošljem PDF rezultatov, če rabiš.

Sedaj pa prime. Očitno umes nekaj ni

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Jure Forstnerič
Slovenia
Ljubljana
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Je na trenutke buggy, da o UI niti ne govorim. Čeprav je un star sistem še desetkrat slabši :-P

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
1 , 2  Next »   |