Recommend
51 
 Thumb up
 Hide
11791 Posts
[1]  Prev «  411 , 412 , 413 , 414 , 415  Next »  [472] | 

GrEEK Guild» Forums » Off Topic

Subject: Το ημερολογιο μιας γιαφκας................. rss

Your Tags: Add tags
Popular Tags: Yiafka [+] [View All]
THE REVENGE OF THE GOLDFISH
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Corto Maltese wrote:
Μέρες 86 ζει ο Κοσμάς. Μενεγκιν, Μακαντού, Ντ'Αντόνι κι έτσι laugh

Το να βγαινεις απο τα ταρταρα της μπασκετικης κοινωνιας και να μιλας εσυ δεν δικαιουσαι,στην τριανταρα της Νεπτουνας δεν σε ειδα να γραφεις κατι...whistlewhistlewhistle

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Katris wrote:
Κοσμά, να σε ρωτήσω κάτι...
...εκείνη η συμφωνία που είχατε κάνει με το Μιλάνο πριν 30 χρόνια για να χάνετε στην Ιταλία με 40 πόντους και να σας κάνει αυτοκρατορία ο Στάνκοβιτς... θυμάσαι...
...ε, ισχύει ακόμη?..................... laugh

Ουτε εσυ εχεις δικαιωμα να μιλας,ποιος εσυ που στηθηκες στον γαυρο για να μην παιξεις playoff μαζι μου και που εξαιτιας μου δεν επεσες Α2,μιας και εκανα την νικη στην εδρα του αντιπαλου και σ'εσωσα...

Αυτοκρατορια ο Στανκοβιτς?

Μανο το πολυ Game of Thrones σε χτυπησε στο κεφαλι.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Τελικα μηπως λιγο το εχουμε ψιλοχασει?

Παρασκευη εχουμε κρατησει δυο τραπεζια στο Game Inn,o Stepal μου ειπε οτι τελικα δεν θα ερθει και ο Στεφανος αγνοειται...

Ο Δημητρης με τον Βαλαντη ακομα το οριστικοποιουν?whistlewhistle

Να υπενθυμισω οτι εξαιτιας την καθοδο των Θεσσαλων αλλαξαμε ολο μας το προγραμμαcool
οποτε μαναρακια κανονιστε,σε περιπτωση που χαλασει η μαζωξη σε καποιους θα επιβληθουν βαριες ποινεςsauronsauronsauron

1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
Macedonia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Friedrich wrote:
Corto Maltese wrote:
Μέρες 86 ζει ο Κοσμάς. Μενεγκιν, Μακαντού, Ντ'Αντόνι κι έτσι laugh

Το να βγαινεις απο τα ταρταρα της μπασκετικης κοινωνιας και να μιλας εσυ δεν δικαιουσαι,στην τριανταρα της Νεπτουνας δεν σε ειδα να γραφεις κατι...whistlewhistlewhistle

Μόνο ο Γκάλης έλειπε laugh

Ε εντάξει ρε Κοσμά, η 30αρα της Νεπτούνας δε μου ξύπνησε ευχάριστες παιδικές αναμνήσεις
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Eιναι παγκοσμιως γνωστο

"οτι οσο πιο μικρη ομαδα υποστηριζεις τοσο περισσοτερο χαιρεσαι με τις ηττες του συμπολιτη σου στους Ευρωπαικους του αγωνες"

Προσεξε ομως ετσι και περασουμε τον ομιλο...

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Σημερα μετα τις οκτω παιζει να παμε γιαφκα να κανουμε ενα ψιλο test drive στο 70% του παιχνιδιου?

Θελω σχολια και κριτικη για το παιχνιδι.

Προσωπικα δεν εχω παιξει κατι αντιστοιχο(μια προσπαθεια για Republic of Rome ουτε καν την μετραω)
και απο αυτα που διαβαζω μεσα στο rulebook το παιχνιδι φαινεται παρα πολυ δυνατο.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
War Weasel
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
8.30 θα ειμαι εκει
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
The Last Of The Mohicans
Greece
Larissa
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Friedrich wrote:
Τελικα μηπως λιγο το εχουμε ψιλοχασει?

Παρασκευη εχουμε κρατησει δυο τραπεζια στο Game Inn,o Stepal μου ειπε οτι τελικα δεν θα ερθει και ο Στεφανος αγνοειται...

Να υπενθυμισω οτι εξαιτιας την καθοδο των Θεσσαλων αλλαξαμε ολο μας το προγραμμαcool
οποτε μαναρακια κανονιστε,σε περιπτωση που χαλασει η μαζωξη σε καποιους θα επιβληθουν βαριες ποινεςsauronsauronsauron

Απόλυτα δίκια φίλε Κοσμά(αν και δεν ήταν δική μου επιλογή η συγκεκριμένη Παρασκευή/μικρή σημασία έχει πλεον)....και δεκτές οποιεσδήποτε κυρώσεις με πάσα σεβασμό και εκτίμηση στο προσωπό σου αδερφέ,στα παιδιά της ΓΙΑΦΚΑΣ,αλλα και στην πανέμορφη ατμόσφαιρα/στέκι σας....Δυστυχώς δεν καταφέρνω εν τέλη να ταξιδέψω εξαιτίας πολύ σοβαρών προσωπικών(μαζεμένων)θεμάτων,στην τρέχουσα εβδομάδα, κατι που δίνω όρκο ιερό να συμβεί επόμενες(ακόμα και συνεχόμενεςwhistle)Παρασκευές,αν φυσικά παραμένω ευπρόσδεκτος)...Ελπιζω να ζήσετε(γι'αλλη μια φορά) στιγμές ΕΠΙΚΕΣ & ανεπανάληπτες, όπως μοναδικά ξέρετε να δημιουργείτε & καλώς να δεχθείτε λοιπούς Θεσσαλούς που θα καταφέρουν εν τέλη ,να ταξιδέψουν,στην όμορφη πόλη σας....meeple

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
The Last Of The Mohicans
Greece
Larissa
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Friedrich wrote:
Σημερα μετα τις οκτω παιζει να παμε γιαφκα να κανουμε ενα ψιλο test drive στο 70% του παιχνιδιου?

Προσωπικα δεν εχω παιξει κατι αντιστοιχο(μια προσπαθεια για Republic of Rome ουτε καν την μετραω)
και απο αυτα που διαβαζω μεσα στο rulebook το παιχνιδι φαινεται παρα πολυ δυνατο.

Αυτα είναι thumbsupthumbsupthumbsupthumbsup!!!!!!!

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
stefanmiker wrote:
Friedrich wrote:

Αυτα είναι thumbsupthumbsupthumbsupthumbsup!!!!!!!

Δεν μιλαμε για παιχνιδι,αλλα για εμπειρια,φοβαμαι ομως οτι ο χρονος παιξιματος του υπερβαινει τα φυσιολογικα ορια μιας παρτιδας.
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Nikos Μonos
Greece
Zakynthos
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Για πόσο χρόνο,το υπολογίζεις;
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Ειλικρινα δεν ξερω,φυσιολογικα την αλλη παρασκευη θα παιξει μπαλα στο χορταρακι μας.
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
The Last Of The Mohicans
Greece
Larissa
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Friedrich wrote:
Ειλικρινα δεν ξερω,φυσιολογικα την αλλη παρασκευη θα παιξει μπαλα στο χορταρακι μας.

Αν παιξει Koσμά την αλλη Παρασκευη...να με υπολογιζεις και πεζοπορο αν χρειαστει απο Λαρισα...Ετσι ειπαμε,να ρεφαρω απο ερχομενη Παρασκευη.....αν φυσικα υπαρχει χορος......

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Man Katris
Greece
Thessaloniki
Macedonia
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Friedrich wrote:

Το ψιλοτέστ έγινε και νομίζω ότι το FOUNDING FATHERS σύντομα θα πάρει θέση στο TOP-5 όλων των εποχών...
...μοναδικός προβληματισμός ο χρόνος που χρειάζεται για να παιχτεί...
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Katris wrote:
Friedrich wrote:

Το ψιλοτέστ έγινε και νομίζω ότι το FOUNDING FATHERS σύντομα θα πάρει θέση στο TOP-5 όλων των εποχών...
...μοναδικός προβληματισμός ο χρόνος που χρειάζεται για να παιχτεί...

Μανο επαιζα το βραδυ The last of uskisskiss
και το μυαλο μου ηταν στο founding fathersmodest
Μαλλον θα παιξουμε καπακι δυο παρασκευες.
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Χρηστο ξυπναααααααααααααααα
τι θα παιξουμε την παρασκευη?

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Zantino wrote:
Για πόσο χρόνο,το υπολογίζεις;

Δεν νομιζω οτι μπορεις να βρεις κοπια
υπαρχει τροπος...
αλλα θα "ματωσεις" φιλε μουgulp

Στα Γιαννενα ομως αν θες το κανω μια βολτα.

Και ετσι για να σε μπριζωσω...

Οι παικτες στην ουσια ειναι η "αορατος δυναμη" κατι σαν το "fund" που παιζει ο παικτης στο Imperial,ετσι μπορεις παραλληλα να "ελεγχεις" και του Συντηριτικους αλλα και του Δημοκρατικους γερουσιαστες που εχεις μπροστα σουwhistlewhistle

Tο παιχνιδι χωρις καν ακομα να εχει παιχθει πηγαινει για το Οσκαρ καλυτερου παιχνιδιου 2016.

Παιζει καλα με 4-6 ατομα
εχει σεναρια για λιγοτερα ατομα,και εχει κυκλοφορησει και expansion.

Aνηκει στην κατηγορια των παιχνιδιων "μια φορα τον χρονο".

Καλο βολιlaugh

3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
War Weasel
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
MENU ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

κατοπιν ομοφωνης γνωμης

ανοιξα χθες το βραδυ το μανουαλ για να το φρεσκαρω και διαπιστωσα οτι οντως ειναι πολυ ευκολο, οποτε θα εχω backup μαζι μου και το εξπανσιο

αλλα θα προβω στην πρωτοφανη καινοτομια για τα δεδομενα μου, να μην το βαλω μεσα στην παρτιδα μας, παρα μονον εαν, αφου ακουσετε τους κανονες του βασικου, συμφωνησετε ολοι οτι θελετε λιγο εξτρα αλατοπιπερο!

σωστος? cool
7 
 Thumb up
0.01
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
lordsentaris wrote:

αλλα θα προβω στην πρωτοφανη καινοτομια για τα δεδομενα μου, να μην το βαλω μεσα στην παρτιδα μας, παρα μονον εαν, αφου ακουσετε τους κανονες του βασικου, συμφωνησετε ολοι οτι θελετε λιγο εξτρα αλατοπιπερο!

Δεν θελωsauron
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Spyros Gkiouzepas
Greece
THESSALONIKI
flag msg tools
mbmbmbmbmb
lordsentaris wrote:

σωστος? cool

Ανήκουστο!

Οι κανόνες είναι αρκετά εύκολοι, ειδικά σε όποιον έχει λίγη εμπειρία. Δυστυχώς και παρόλο που έχω την επέκταση δεν την έχω παίξει ακόμη.

Γενικά τα καινούρια στοιχεία είναι αρκετά παρόλο που δεν αυξάνουν την περιπλοκότητα αυξάνουν τον όγκο των κανόνων. Από την άλλη είναι κρίμα να μην παίζεις με ξεχωριστούς πολιτισμούς...
4 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
War Weasel
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Friedrich wrote:
lordsentaris wrote:

Δεν θελωsauron

whistle

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
War Weasel
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Σημερα μαλλον θα γκρεμιστηκαν 2 τουλαχιστον φουρνοι.

λοιπον το Founding Fathers δειχνει πολυ δυνατο political game, μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση παροτι γενικα μισω τα political παιχνιδια και μου αφησε παρα πολυ εντονη επιγευση του θεματος του (δηλαδη της λειτουργιας του πολιτικου συστηματος εκεινης της εποχης που ουσιαστικα ιδρυθηκαν οι ΗΠΑ).

παρολο λοιπον που δε χωνευω ντιπ αυτη τη κατηγορια παιχνιδιων, δηλωνω οτι θα το παιξω με μεγαλη ευχαριστηση, αλλα σαν παικτικη εμπειρια, δηλαδη να το τρεξουμε και να τελειωσουμε την πληρη παρτιδα, ωστε να εκτιμησουμε το συνολο του παιχνιδιου!

κοινως δεσμευομαι οτι θα παιξω αφυσικα γρηγορα!
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
lordsentaris wrote:
Friedrich wrote:
lordsentaris wrote:

Δεν θελωsauron

whistle

ΔΕΝ ΘΕΛΩγιατι η ιστορια εχει δειξει ποσο αμπαλος και απειρος εισαι και επειδη ξερω τι θα συμβειΔΕΝ ΘΕΛΩ
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Greece
Thessaloniki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
lordsentaris wrote:

κοινως δεσμευομαι οτι θα παιξω αφυσικα γρηγορα!

Μεγαλο παιδι εισαι,σταματα να λες μαλακιες,μας διαβαζει κοσμος και γελουν με τα χαλια σουsauron
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Nikos Μonos
Greece
Zakynthos
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Friedrich wrote:

Στα Γιαννενα ομως αν θες το κανω μια βολτα.

Εννοείτε πως θέλω......!
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
[1]  Prev «  411 , 412 , 413 , 414 , 415  Next »  [472] | 
Front Page | Welcome | Contact | Privacy Policy | Terms of Service | Advertise | Support BGG | Feeds RSS
Geekdo, BoardGameGeek, the Geekdo logo, and the BoardGameGeek logo are trademarks of BoardGameGeek, LLC.