Recommend
15 
 Thumb up
 Hide
537 Posts
1 , 2 , 3 , 4 , 5  Next »  [22] | 

GrEEK Guild» Forums » Off Topic

Subject: Netrunner League rss

Your Tags: Add tags
Popular Tags: [View All]
Chris Oldgeorge
Greece
Athens
Attika
flag msg tools
badge
Et tu Gidoboskus?
mbmbmbmbmb
Καλησπέρα σε όλους, αναρωτίεμαι αν υπάρχει ενδιαφέρον να στήσουμε ένα Netrunner League για την Αθήνα (ή και σε όλη την Ελλάδα αν υπάρχει ενδιαφέρον), κυρίως για να ανάψουν λίγο τα αίματα για το παιχνίδι.

Συνήθως, σε τέτοιες περιπτώσεις ο καλός gamer μπορεί να αράξει σπίτι του και να περιμένει να κινητοποιηθούν τα καταστήματα του χώρου, αλλά προσωπικά δεν το βλέπω να σκαρφαλώνει στις προτεραίοτητες τους μια και όπως και να το κάνουμε η βδομάδα έχει 7 μέρες και μεταξύ MtG, L5R,aGoT, X-Wing, 40k, Boardgames δύσκολα θα χώραγε και κάτι τέτοιο χωρίς να υπάρχει κάποια κινητοποίηση που να συνδράμει στην δημιουργία ενός critical mass παιχτών που κατά κάποιο τρόπο θα "εγγυάται" ότι δεν θα είναι τρεις και ο κούκος στο event.

Για να μην μπερδευόμαστε, League=σειρά από τουρνουά με συνολικό σκορ και λοιπά καλούδια, σε κάποιο Χ βάθος χρόνου. Όπως το φαντάζομαι, μπορούμε να μαζευτούμε 2-3 που θα το οργανώσουμε και θα κρατάμε τα αποτελέσματα (software για ccg tournaments + results tracking υπάρχει) και απλά θα πρέπει να οργανώνουμε το χρονοδιάγραμμα των συγκεντρώσεων από όσους χώρους εκδηλώσουν ενδιαφέρον.

Δεν χρειάζεται να βάλουμε κάποια έξτρα συμμετοχή, ο χώρος που θα κάνει την κάθε διοργάνωση μπορεί να θέτει αυτός τους όρους του (εντάξει αυτό το συζητάμε) δεδομένου ότι κινούνται σε τυπικά πλαίσια (π.χ. το κλασσικό 5e ticket για Xe store credit, κλπ) και να δούμε πως μπορούμε να μοιράζουμε και τα Organized Play gift packs της FF (προς το παρόν τα παραγγέλνω για πάρτυ μου, αλλά ελπίζω ότι με κάποιο τρόπο θα το βάλουμε μπρος).

Για overall δώρα, προθυμοποιούμαι να βρω ζόρικα αναμνηστικα όπως κάνουμε τόσα χρόνια στο L5R. Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω σίγουρα είναι να εγγυώμαι ότι θα είμαι εκεί σε κάθε event, λόγω υποχρεώσεων.

Τι λέτε;
13 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Vangelis Bagiartakis
Greece
Athens
flag msg tools
designer
badge
mbmbmbmbmb
Το πνεύμα πρόθυμο, η σαρξ ασθενής (λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων). Το θεωρώ όμως πολύ καλή ιδέα.

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mitsos Letsos
Greece
Athens
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Μέσα ! Φορ δε ΚΟΡΠ , ΜΠΑΟΚ
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Manos Velivassakis
Greece
Athens
Attiki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Είμαι μέσα για οτιδήποτε έχει να κάνει με το Netrunner! Θα βρω χρόνο ΚΑΙ για αυτό! zombie
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Mikey Moose
msg tools
mbmbmbmbmb
Για πείτε, κι εγώ παίζει να ψηθώ.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Διονύσης
Greece
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Και εγώ μέσα... Now to buy a Netrunner...
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Ilias Pantazelos
Greece
Athens
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Μόνο και μόνο το ότι θα είναι τόσοι γνωστοί μέσα και εγώ
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Ioannis Reppas
Greece
Athens
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Δεν χρειάζεται να δηλώσω πως είμαι κι εγω μέσα για οτιδήποτε κανονιστεί!

Ετοιμαστείτε να δεχθείτε την επίσκεψη των υπαλλήλων της Weyland.
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Dimitris Vasiadis
Greece
Πυλη
Τρικαλα
flag msg tools
designer
mbmbmbmbmb
υποθετω οτι οταν καποιος επιτελους μου δειξει το παιχνιδι, κ αν μου αρεσει πιο πολυ απο το warhammer invasion που ακολουθω, θα μπω και εγω στην ψευτο-league σας ποταποι hackers της πενταρας.

αντε σε κανενα 4chan να ανεβασετε καμια αηδιαστικη φωτο και πολυ σας ειναι!
εμεις ξερουμε ποιο ειναι το καλο σας, καλυτερα απο εσας.

hack-TV-sts... sauron

admin
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Διονύσης
Greece
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Πως ακριβώς δουλεύουν τα τουρνουά που υπάρχει και corp και runner?

Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Ioannis Reppas
Greece
Athens
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Raven_D wrote:
Πως ακριβώς δουλεύουν τα τουρνουά που υπάρχει και corp και runner?

Κάθε ματς αποτελείται απο 2 παιχνίδια μεταξύ των ίδιων αντιπάλων. Ο κάθε παίκτης παίζει την κάθε πλευρά μια φορά. Οποίος κερδίσει κάθε παιχνίδι παίρνει 10 πόντους. Ο χαμένος παίρνει τους agenda points που σκόραρε. Οποίος εχει τους περισσότερους πόντους μετά τα 2 παιχνίδια κερδίζει το ματς. Σε περίπτωση ισοπαλίας το ματς είναι ισόπαλο.

Στα τουρνουά παίρνεις 2 πόντους για κάθε παιχνίδι που κέρδισες και 2 πόντους αν κέρδισες το ματς. Αν το ματς λήξει ισόπαλο οι πόντοι μοιράζονται. Αν κάποιο παιχνίδι δεν τελειώσει λόγω χρόνου οι πόντοι μοιράζονται.
4 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Thodoris
Greece
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Εγώ μέσα είμαι. Μου αρέσει πολύ σαν ιδέα.
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Alex Katsoufis
Greece
Athens
Attiki
flag msg tools
badge
Do you seriously believe that BGG ratings matter that much?
mbmbmbmbmb
LET'S DO THIS!!!!!

NOW!!!!!!!!!
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Dimitris Tzanerakis
Greece
Athens
Unspecified
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Θεωρητικά με ενδιαφέρει και εμένα. Πρακτικά, η συμμετοχή μου θα εξαρτηθεί απο την ημέρα/ώρα των συνατήσεων...
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
George Avg
Greece
Halandri - Athens
Attiki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
tzanerman wrote:
Θεωρητικά με ενδιαφέρει και εμένα. Πρακτικά, η συμμετοχή μου θα εξαρτηθεί απο την ημέρα/ώρα των συνατήσεων...

Ό,τι είπε ο κύριος!
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Chris Oldgeorge
Greece
Athens
Attika
flag msg tools
badge
Et tu Gidoboskus?
mbmbmbmbmb
Αυτό υποθέτω θα εξαρτηθεί από τους ενδιαφερόμενους Περιμένω απλά να βγουν και τα πρώτα datapack (10-20 μέρες απ'ότι ακούγεται) για να υπάρχει κάποιο αγωνιστικό ενδιαφέρον και μετά θα το βάλουμε μπρος.

Αν δεν υπάρχει μέρα/ώρα που να βολεύει τους περισσότερους, θα προσπαθήσουμε να βρούμε δυο ώστε τα events να γίνονται μισά & μισά.
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Chris Oldgeorge
Greece
Athens
Attika
flag msg tools
badge
Et tu Gidoboskus?
mbmbmbmbmb
Ladies and gentlemen, από τα βάθη της σελίδας 15/238 βγαίνουμε στο προσκύνιο

Μια και κυκλοφόρησε το What Lies Ahead και στο ελλάντα, είναι καιρός να αναθερμάνουμε το topic. Δυστυχώς θα απουσιάζω εις τα αγγλίας για χαρτάκια με κινέζους μέχρι τις 22 του μηνός. αλλά τι θα λέγατε να κάναμε την πρώτη δοκιμαστική πτήση στις 26-27 Ιανουαρίου;

Τοποθεσία & ώρα ακούω προτάσεις
5 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Nikos Saloustros
Greece
Heraklion
Crete
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Εδώ στο Ηράκλειο είμαστε 3 άτομα(ελπίζουμε σε λίγο να γίνουμε περισσότεροι) που παίζουμε competitive και θα μας ενδιέφερε το organized play, τι τρόποι υπάρχουν να ενταχθούμε και εμείς σε αυτό που προσπαθείτε να κάνετε;
1 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Manos Velivassakis
Greece
Athens
Attiki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Bohagande wrote:
Εδώ στο Ηράκλειο είμαστε 3 άτομα(ελπίζουμε σε λίγο να γίνουμε περισσότεροι) που παίζουμε competitive και θα μας ενδιέφερε το organized play, τι τρόποι υπάρχουν να ενταχθούμε και εμείς σε αυτό που προσπαθείτε να κάνετε;

Minoan Lines ή Aegean για να περάσετε την θάλασσα. Διαμονή δωρεάν σπίτι μου cool
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Kostas Anagnostopoulos
Greece
Egaleo
flag msg tools
mbmbmbmbmb
Κερνάς αεροπορικό από Ιρλανδία Αθήνα? Για διαμονή μένω και σπίτι μου
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Chris Oldgeorge
Greece
Athens
Attika
flag msg tools
badge
Et tu Gidoboskus?
mbmbmbmbmb
Bohagande wrote:

Απόλυτα εύκολο. Έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει κάποιο σούπερ επίσημο organized play, αυτό που σκοπεύω να χρησιμοποιήσω είναι ένα δικό μου σύστημα που έφτιαξα για να παρακολουθεί διάφορα leagues (το εμβριακό alpha version μπορεί κανείς να δει εδώ http://84.205.248.92/grep/League/DetailedStandings/2 - μια και το fantasy shop είχε την ευγενική καλοσύνη να βοηθήσει στην δοκιμαστική λειτουργία με το AGoT league του), στο οποίο περνάς συστήματα, τοποθεσίες, αποτελέσματα, κλπ και τα έχεις όλα μαζεμένα.

Δεν βλέπω κανένα λόγω γιατί να μην βάλουμε και ένα co-ordinator account και για σας για να περνάει τουρνουά/αποτελέσματα/παίχτες και να υπάρχει ενοποιημένη και τμηματική κατάταξη. Δωράκια σοβαρά έτσι και αλλιώς δεν υπάρχουν, απλά έχω παραγγείλει για πάρτη μου μέσω ενός ευγενικού kaisharga δυο tournament reward kits για να έχω να μοιράζω. Για κάτι παραπάνω το βλέπουμε ανάλογα με την απόκριση του κοινού
10 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Ioannis Reppas
Greece
Athens
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Vexation wrote:
Ladies and gentlemen, από τα βάθη της σελίδας 15/238 βγαίνουμε στο προσκύνιο

Μια και κυκλοφόρησε το What Lies Ahead και στο ελλάντα, είναι καιρός να αναθερμάνουμε το topic. Δυστυχώς θα απουσιάζω εις τα αγγλίας για χαρτάκια με κινέζους μέχρι τις 22 του μηνός. αλλά τι θα λέγατε να κάναμε την πρώτη δοκιμαστική πτήση στις 26-27 Ιανουαρίου;

Τοποθεσία & ώρα ακούω προτάσεις

Προτείνω να το κάνουμε στις 27 Ιανουαρίου.
Από τις 11 το πρωί μέχρι όσο τραβήξει

Για το μέρος θα πρότεινα ΕΣΠΑΙΡΟΣ αν υπάρχει δυνατότητα να μας φιλοξενήσει αλλιώς κάποιος μαγαζάτορας φαντάζομαι ότι θα το κάνει.
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Chris Oldgeorge
Greece
Athens
Attika
flag msg tools
badge
Et tu Gidoboskus?
mbmbmbmbmb
Θέλετε να κοιτάξω μήπως μπορούμε να πάμε στο Καίσσα Καφέ;
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Alex Katsoufis
Greece
Athens
Attiki
flag msg tools
badge
Do you seriously believe that BGG ratings matter that much?
mbmbmbmbmb
Τελειώνω εξεταστική 29/1 παίζει να το πάμε για 3/2;
Σπουδάζω εκτός Αθηνών αλλιώς και εν μέσω εξεταστικής θα ερχόμουν
2 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
Manos Velivassakis
Greece
Athens
Attiki
flag msg tools
badge
mbmbmbmbmb
Vexation wrote:
Θέλετε να κοιτάξω μήπως μπορούμε να πάμε στο Καίσσα Καφέ;

Αν έχει ησυχία όταν θα παίξουμε ναι. Αλλιώς κι εγώ προτείνω ΕΣΠΑΙΡΟΣ ή κάποιο άλλο χώρο που θα είμαστε μόνοι μας. Δεν γουστάρω πρώτο τουρνουά, που τόσο το περιμένουμε, να με πρήζουν τα πιτσιρίκια με το Jungle Speed στο δίπλα τραπέζι.
3 
 Thumb up
 tip
 Hide
  • [+] Dice rolls
1 , 2 , 3 , 4 , 5  Next »  [22] | 
Front Page | Welcome | Contact | Privacy Policy | Terms of Service | Advertise | Support BGG | Feeds RSS
Geekdo, BoardGameGeek, the Geekdo logo, and the BoardGameGeek logo are trademarks of BoardGameGeek, LLC.